Wyjazdy w teren
Wyjazdy w teren

Dla tych, którzy już dobrze sobie radzą z jazdą proponujemy wyjazdy w teren, również pod opieką instruktora. Mogą to być krótkie wypady, a dla bardziej wytrwałych rajdy kilkugodzinne.

Jazda w terenie uważana jest zwykle za najprzyjemniejszą odmianę jazdy konnej.

Dla wielu jeźdźców wyjazd w teren jest spełnieniem ich jeździeckich marzeń. Podobnie jak dla jeźdźca, także i dla konia lasy i łąki są o wiele ciekawsze od krytej ujeżdżalni czy maneżu.

Konie, które na placu poruszają się i reagują leniwie, w terenie często przechodzą prawdziwą metamorfozę, idą żywo i chętnie naprzód, czasami wręcz trudno powstrzymać ich zapał.

W tereny wyjeżdżamy zawsze bardzo chętnie. Grupy liczą od dwóch do sześciu koni. Zazwyczaj prowadzi Doża, który zaprowadzi Was do najpiękniejszych miejsc w naszej okolicy. 

Jeżeli chodzi o nasze lasy, naprawdę jest się czym pochwalić. Bardzo zróżnicowany drzewostan zamieszkały przez dziką zwierzynę w bardzo dużej ilości (szansa zobaczenia zwierzyny podczas przejażdżki bliska 100 %).

Teren wyśmienicie nadaje się do jazdy konnej ze względu na swoje ukształtowanie; pełno tu „gór i dołów”, parowów, oczek wodnych, mokradeł ale też otwartych przestrzeni (dla miłośników galopu).

To, że okolica wokół stadniny PROMYK doskonale nadaje się na wypady konne daje się zauważyć tuż po przyjeździe do stadniny.

Zatem;

Do zobaczenia w terenie!!!


Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 663 534 368

CENNIK