Nauka jazdy konnej
Nauka jazdy konnej

Jeździectwo to pokonywanie kolejnych etapów, stopni wtajemniczenia.

To właśnie czyni jeździectwo wielką i piękną pasją na całe życie, pasją, na którą nigdy nie jest za późno.

Przygoda z jazdą konną niezmiennie zaczyna się od jazdy na lonży, ale kończy - na etapie ściśle przez nas wyznaczonym, zależnym od naszej wiedzy, naszych doświadczeń i upodobań.

Stadnina koni PROMYK jest ośrodkiem jeździectwa, gdzie szkolenie jeździeckie wykorzystuje naturalne zachowania konia w stadzie oraz ich język. Według naszych reguł koń jest najważniejszym podmiotem szkolenia i pomagamy zrozumieć jeźdźcom, że nie oni są najważniejsi. Tylko dialog z koniem i jazda z nim w harmonii daje trwałe i zadowalające długoterminowe efekty.

Lekcje prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów, na koniach odpowiednio dobranych do potrzeb i umiejętności jeźdźca.

Naszym priorytetem jest nauka jazdy konnej zapewniająca skuteczne przekazywanie wiedzy i poprawianie umiejętności. Pierwsze lekcje jazdy konnej zaczynamy od nauki czyszczenia i siodłania konia.

Zapraszamy całe rodziny. To naprawdę dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu. Wystarczy zadzwonić i umówić się na jazdę.

Zajęcia prowadzimy cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych.


Jazdy dla początkujących

Pierwsze lekcje zaczynamy od nauki czyszczenia i siodłania konia. Następnym etapem jest jazda pod czujnym okiem uczącego, który prowadzi konia na lonży, dzięki czemu początkujący jeździec może czuć się bezpiecznie i swobodnie. Lekcje te mają na celu wyćwiczenie równowagi i swobodnego dosiadu oraz zdobycie podstawowych umiejętności umożliwiających kierowanie koniem.

Jazdy maneżowe

Podczas jazd na ujeżdżalni, początkujący uczą się samodzielnie panować nad koniem, zaś bardziej doświadczeni jeźdźcy doskonalą umiejętności własne i konia. Jazdy maneżowe przygotowują również do skoków przez przeszkody.

Treningi skokowe

oraz

Treningi ujeżdżeniowe

Dostosowane do indywidualnych możliwości oraz predyspozycji każdego jeźdźca. Przygotowywanie do zawodów oraz egzaminów na odznaki jeździeckie.

Jazdy w terenie

Osoby samodzielnie jeżdżące, dobrze panujące nad koniem, mogą korzystać z wyjazdów w teren odbywający się po okolicznych lasach i polach. W czasie takich wycieczek można pokonywać nierówności terenu, skakać przez przeszkody znajdujące się na drodze oraz podziwiać przyrodę. Widoki są bardzo malownicze, a ponadto łatwo spotkać dzikie zwierzęta: sarny, dziki, łanie, zające.

Oprowadzanie dla dzieci

Dla najmłodszych dzieci oferujemy oprowadzanki na koniu trzymanym przez instruktora. Pierwszy pozytywny kontakt z koniem sprawia, że dzieci tracą lęk przed dużo większym od nich zwierzęciem oraz nabierają odwagi i samodzielności. W stajni hodujemy także kuce, którymi bardzo lubią zajmować się małe dzieci.  Zapraszamy na przejażdżki na kucykach.

Jeździectwo to piękny sport, bez względu na to czy jazda ma wymiar sportowy czy rekreacyjny. Piękno nie leży tylko, jak w przypadku innych sportów, w rywalizacji czy pokonywaniu siebie i własnych słabości, ale w kontakcie ze stworzeniem, którego magię warto poznawać od najmłodszych lat. Istota jeździectwa leży w poznaniu konia, szacunku i harmonii miedzy nim a człowiekiem.

To idealny sport dla nieśmiałych dzieci mających trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, które jeszcze nie wiedzą jakie możliwości w nich drzemią, dla dzieci zbyt pobudliwych, które muszą nauczyć się panować nad swoimi emocjami i ich wyrazem, oraz dla każdego malucha, który pragnie przeżyć niesamowita przygodę na grzbiecie swojego nowego, końskiego przyjaciela.

Nauka jazdy konnej odbywa się od poniedziałku do niedzieli po wcześniejszym umówieniu się z instruktorem. Tel.  663 534 358

CENNIK